Praca w teatrze – marzy o tym każdy aktor, każda osoba, która zajmuje się sztuką, która kocha film. Gdybyśmy spojrzeli na pracowników teatru – większość osób, to nie są jednak aktorzy. W skład wchodzą tutaj: kostiumolodzy, zaplecze techniczne, suflerzy, wizażyści, fryzjierzy i przede wszystkim osoby w charakterze scenografa.
Szafy – ich renowacja jest kosztowna
Jak sama nazwa wskazuje scenograf, to osoba, która dba o wygląd sceny. Musi dopasować wszystkie elementy na niej się znajdujące do tematyki spektaklu. Kiedy akcja będzie dotyczyć pieczenia ciasta, musi zapoatrzyć się w meble kuchenne, urządzenia gospodarstwa domowego i produkty żywnościowe. Musi dbać o każdy najmniejszy element, gdyż widzowie zwracają na to szczególną uwagę. Meble są często odrestaurowywane ze względu na częstość ich użycia. Niektóre są jednorazowe, ponieważ czasem w sztuce należy rzucać stołem a szafy często pękają od trzaskania drzwiami. Renowacja jest kosztowna. Czytając wyznania pewnego scenografa, czasami nalezy przenieść meble biurowe z gabinetu dyrektora, aby zaoszczędzić na kupnie nowych. Dopasowanie do sztuki, to nie wszystko, ważne jest także to, aby dopasować do wielkości sceny. Czasami scenograf musi zamówić meble na wymiar albo zaprojektować konkretne wzory. Jak widać taka praca może być bardzo ciekawa, ale też bardzo trudna. Chcąc, by spektakl się udał, a widzowie dawali owacje na stojąco, scenograf musi być szybli, odpowiedzialny i kreatywny.
Indywidualne podejście do tematu to podstawa. Teatr w Szczecinie dla dzieci musi być kolorowy i wesoły, by odbiorcy, czyli właśnie dzieci mieli niezapomniane wspomnienia i czuli się, jak w bajce, natomiat Teatr Polski w Warszawie, jest klasyczny.