Pościel z gustownym baldachimem

Najważniejszym meblem w pokoju każdego niemowlęcia jest łóżeczko. To w nim maluchy śpią, bawią się i odpoczywają. Dlatego też konieczne jest zadbanie o jego właściwe wyposażenie, które będzie przede wszystkim bezpieczne.

Jaką pościel wybrać dla dziecka?

pościel dziecięca z baldachimem cenaUrządzanie pokoju dziecięcego jest z pewnością przyjemnym zadaniem dla każdej mamy. Przeważnie dominujące  w nim kolory dobiera się na podstawie płci dziecka. Podobnie się podstępuje w przypadku dekoracji.  Są jednak elementy, które sprawdzą się dla obu płci, bo mają uniwersalny kolor. Często wybierana jest pościel dziecięca z baldachimem cena jej jest nieco wyższa niż klasycznych modeli bez dodatków. Dekoracje w pokoju malucha są ważne, choć nie są koniecznością. Wielu rodziców kupuje baldachim nad łóżeczko, ponieważ jest on elementem dodającym uroku i bajkowego charakteru. W zestawie z pościelą jest stelaż, który montuje się na ramie łóżeczka oraz materiał stanowiący osłonę. Taka dekoracja pasuje niemalże do każdego pokoju, ponieważ przeważnie baldachim jest wykonany z tiulu lub innego lekkiego i przeźroczystego materiału. Maluchy mają bardzo wrażliwą skórę, którą należy odpowiednio chronić.Najlepiej, aby wszystkie materiały, które mają bezpośredni kontakt z dzieckiem były bawełniane. W sprzedaży znajdziemy pościele dziecięce z naturalnej bawełny, bambusa lub materiału minky. Jeżeli chodzi o wypełnienie, to polecane jest syntetyczne, na przykład z włókniny silikonowej, które uniemożliwia gromadzenie się wewnątrz bakterii i roztoczy.

Cena pościeli dziecięcej zależy przede wszystkim od wybranego modelu, materiału z jakiego jest wykonana oraz od producenta. Przeważnie za komplet pościeli z baldachimem trzeba zapłacić od czterdziestu do nawet stu złotych. W sklepach znajdziemy model dla obu płci.