Mycie okien i sprzątanie w korporacji

mycie okien

Wielkie biurowce, wieżowce i korporacje zatrudniają na prawdę bardzo dużo osób. Oprócz pracujących w biurach inżynierów, handlowców, grafików, dyrektorów i innych tego typu osób nie możemy zapominać o fakcie, że oni to tylko część wielkiego personelu osób zatrudnionych. Czy ktoś pamięta o tym, że w całym budynku są też szatniarze, ochroniarze, pani z restauracji, która zawsze zaparzy gorącą kawę. I co najważniejsze, ktoś to wszystko musi posprzątać.

Kto myje okna w biurowcu?

mycie okienW trakcie pracy i przede wszystkim w nocy. Sprzątanie firm obejmuje zakres bardzo szeroki. Obowiązkiem osoby sprzątającej jest przede wszystkim bycie cały dzień pod telefonem. Jeśli osoba sprzątająca myje okno na piętrze drugim, a ktoś na piętnastym wyleje kawę, serwis sprzątający natychmiast ma obowiązek pojechać to posprzątać. W grę wchodzi także sprzątanie biur. Wynoszenie śmieci, kurze, odkurzanie także mycie okien od wewnątrz. Od zewnątrz robią to specjalne firmy wspinaczkowe do tego przygotowane, z całym wspinaczkowym sprzętem, odpowiednio wykwalifikowane. Chociaż ostatnimi czasy firmy sprzątające dodatkowo zajmują się różnymi usługami. Na przykład pranie tapicerki albo prace na wysokościach w celu czyszczenia budynku od zewnątrz. Warszawa jest na tyle dużym miastem, że sprzątanie biur jest to bardzo opłacalne zajęcie i warto taką firmę sprzątającą otworzyć. Wiele osób na rencie, emeryturze, studentów, z chęcią zarobi dodatkowe pieniądze, a przecież praca przy sprzątaniu biura często jest pracą w nocy. W największych budynkach pracuje w takiej firmie sprzątającej nawet około dwustu osób.

Jeśli jest się dobrze zorganizowanym można się zatrudnić w paru miejscach i zarabiać sobie mając dochód z nie jednego miejsca pracy. Jeśli chodzi o sprzątanie biur to przyjmują prawie każdego, najchętniej oczywiście z doświadczeniem. Jeśli chodzi o pranie tapicerki to już trzeba mieć pojęcie o środkach chemicznych, o sposobach prania. Firmy sprzątające potrzebują też czasem kierowców, który woziłby z biura do biura pracowników na przykład wieczorami.

Czytaj więcej na: mycie okien warszawa – http://imsgrupa.pl