Miłe w dotyku pieluszki

Dzieci tak samo jak dorośli lubią mieć kontakt z miłymi w dotyku materiałami. Dotyczy to nie tylko ubranek, ale również kocyków, pościeli, ręczników czy prześcieradeł. Nie bez powodu dla najmłodszych dzieci przeznaczona jest miękka bawełna.

Z czego są wykonane pieluszki dla dzieci?

Pieluchy tetrowe koloroweOpieka nad noworodkiem czy niemowlakiem jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem, które wymaga dużej uwagi. Rodzice muszą zwracać uwagę na to co dają dziecku i z jakich produktów korzystają w opiece nad nimi. Na pewno liczyć się jakość i bezpieczeństwo, które powinno być priorytetem. Ubranka, kocyki czy pościel powinny być uszyte z miękkiej bawełny, która jest jednym z najlepszych materiałów dla dzieci. Jednak ważne są także pieluchy tetrowe kolorowe lub białe, ponieważ używa się ich każdego dnia w wielu sytuacjach. Przeważnie służą one do wycierania buzi i rączek malucha po posiłku lub w okresie, kiedy rosną mu ząbki i intensywnie się ślini. Pieluszki tetrowe mogą być wykorzystywane także jako alternatywne prześcieradło na przewijaku, cienki ręcznik po kąpieli, lekkie okrycie  w trakcie ciepłych dni czy nawet można w pieluszkę malucha spowijać. Tetra jest wykonana z bawełny i posiada dość luźny splot, który sprawia, że pieluszka jest bardzo lekka, delikatna oraz szybko schnie. Rodzice najczęściej wybierają białe pieluszki, gdyż są najtańsze, ale kolorowe są niewiele droższe, bo kosztują od dwóch do czterech złotych. Bez problemu kupimy je w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt na sztuki lub w komplecie.

Obok ubranek, kocyków i ręczników, pieluchy tetrowe są niezbędnym elementem każdej wyprawki. Przydadzą się w domu, ale także na spacerze czy na wakacjach. Warto ją zawsze mieć przy sobie, bo sprawdzi się idealnie w wielu awaryjnych sytuacjach.