.Jak wyglądają weryfikacje dłużnika w Katowicach?

W dobie szeroko rozwiniętych ofert kredytów, pożyczek czy chwilówek coraz więcej pojawia się osób zadłużonych z dużymi problemami finansowymi. Bardzo możliwe, że jest to spowodowane brakiem pracy, możliwości czy perspektyw, ale również nieumiejętnym gospodarowaniem zarobionych pieniędzy. To nie trudna umiejętność, aczkolwiek z roku na rok przybywa dłużników.

Gdzie możemy zweryfikować dłużnika w Katowicach?

weryfikacja dłużników w KatowicachNa rynku dostępne jest wiele portali internetowych, które umożliwiają nam sprawdzenie kontrahenta czy osoby, która chce pożyczyć pieniądze. Również banki, instytucje udzielające szybkich pożyczek czy kredytów sprawdzają daną osobę na ile jest rzetelna w spłacaniu swoich zobowiązań. Weryfikacja dłużników w Katowicach jest także dostępna w bankach, parabankach czy miejscach udzielających nam spłat ratalnych np. podczas zakupu sprzętu elektronicznego. Portalami udostępniającymi tą usługę jest np. Krajowy Rejestr Długów, na który może zostać wpisana osoba niespłacająca kredytów lub mająca nieuregulowane zadłużenie. Wpisu do tego rejestru dokonuje się względem osób które mają zadłużenie powyżej kwoty 200 zł jako osoby fizyczne oraz powyżej 500 zł dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Istnieje także portal Credit Check, który pozwala pożyczkodawcy na zweryfikowanie czy osoba chcąca zaciągnąć pożyczkę jest wypłacalna i czy ma długi. Inną bazą jest System ERIF, który nie tylko udostępnia dane o dłużnikach, ale również informuje czy wpłaty przez pożyczkobiorców są spłacane terminowo. Z kolei rejestr Big InfoMonitor pozwala na uzyskanie informacji o dłużniku przez banki oraz podmioty gospodarcze. 

W dzisiejszych czasach mamy różne możliwości sprawdzenia czy dana osoba nie jest zadłużona. Systemy informatyczne w szczególności bankowe czy pożyczkowe pozwalają na weryfikację danego klienta, sprawdzając jego wiarygodność.