Hodowla chartów i pielęgnacja przed wystawami

Jako początkujący hodowca psów miałem sporo na głowie. Dwa lata temu zdecydowałem, że otwieram hodowlę chartów. To było dosyć odważne ale na prawdę kochałem te zwierzęta. W przeszłości posiadałem już cztery psy tej rasy i w pewnym momencie stwierdziłem, że chcę się podjąć tego zadania.

Znalazłem odpowiedniego fryzjera dla moich chartów 

doświadczony fryzjer dla psów w KrakowieOczywiście sam dobór psów to nie wszystko. Musiałem brać czynny udział w wystawach aby zdobywać nagrody i wiedzieć jakie moje psy są najlepsze. Tam często brałem pod uwagę opinie ważnych trenerów oraz innych hodowców. Zawsze przed takim wyjazdem musiałem bardzo się przygotować. Na początku kupiłem specjalne klatki do transportu zwierząt. Miski, gadżety, akcesoria to tylko kropelka w morzu mojego wyposażenia hodowli. Jednak z czasem zauważyłem, że inne psy wyglądają lepiej. Mają bardziej zadbaną sierść. Uznałem, że ja również powinienem zadbać o ten aspekt pielęgnacji. Będąc w Krakowie umówiłem się z fryzjerem, który wcześniej przygotowywał charty do wystaw. Bardzo długo szukałem takiego człowieka, ponieważ większość osób zajmuje się innymi rasami. Chart nie był łatwy i tylko człowiek o prawdziwych umiejętnościach potrafił wydobyć jego piękno i zakryć niedoskonałości. Mój doświadczony fryzjer dla psów w Krakowie od razu wziął się do pracy. Uznał, że mam bardzo piękne psy i koniecznie trzeba o nie zadbać. Dodatkowo polecił mi specjalne odżywki oraz szampony co częstego stosowania. One poprawiały jakość sierści i sprawiały, że była o wiele bardziej błyszcząca.

Taki fryzjer był prawdziwym skarbem, ponieważ sam nigdy nie przygotowałbym tak swojego psa do żadnej wystawy. Na szczęście było widać, że jego starania nie idą na marne. Pierwsze efekty można było zauważyć już po wynikach. Wiedziałem, że moje charty są w na prawdę dobrych rękach.