Gdzie kupować rośliny?

 

Każdy właściciel domu chce mieć dookoła niego piękny ogród. Sam trawnik czy tuje posadzone wzdłuż ogrodzenia to jeszcze nie wszystko. Potrzebne są drzewa, krzewy, kwiaty. Nie każdy jednak wie, gdzie kupować rośliny i jakie z nich wybierać. Wybór jest bardzo duży.

Trawy ozdobne ze sklepu stacjonarnego

trawy ozdobne hurtRośliny można kupować w sklepach stacjonarnych, w hurtowniach, jak również w sklepach internetowych. Które rozwiązanie jest najlepsze? Trawy ozdobne hurt to dobra opcja dla osób, które zawodowo zajmują się projektowaniem i zakładaniem ogrodów. Wtedy hurtownia oferuje niższe ceny za rośliny, a przy tym istnieje możliwość zamówienia wielu sztuk z tego samego gatunku. Hurtownia powinna być wcześniej poinformowana o takich dużych zamówieniach, żeby nie było problemu z dostępnością produktów. Jednak tam osoby prywatne czy kupujące jedno drzewko nie będą miały czego szukać. Trawy ozdobne czy inne rośliny można kupić też w sklepie stacjonarnym. Tam każdy może się zaopatrzyć. W jednych punktach ceny będą bardziej konkurencyjne,w innych mniej. W sklepie stacjoarnym można liczyć także na profesjonalne doradztwo i pomoc przy wyborze. Takich sklepów jest wiele, a oferta jest różnorodna, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Trzecie rozwiązanie to zakupy online. Tutaj świetnie sprawdzi się kupowanie cebulek kwiatowych, nasion i akcesoriów, niekiedy o wiele tańszych niż w zwykłych sklepach. Takie rośliny mogą być bez szkody dla nich transportowane pocztą, nie tak jak ,,dorosłe” rośliny.

W sklepie online również zawsze możemy zapytać o poradę, a przy dużych zakupach można liczyć na zniżki czy na darmowy transport. Liczne pormocje, także zachęcają do zakupów. Minusem tego jest to, że wiele roślin nie nadaje się do transportu pocztowego, a jedynie można kupić ich nasiona czy bulwy.