Folia ochronna do samochodu

Lakiery samochodowe, zwłaszcza te które przeznaczone są do uzyskiwania najbardziej intensywnego koloru, bywają często bardzo delikatne, wymagając wysokiego poziomu ochrony przed uszkodzeniem. Niewielu kierowców chce jednak inwestować znaczne kwoty w środki do pielęgnacji lakieru delikatnego, gdyż nawet najlepsze preparaty nie zabezpieczają lakieru całkowicie.

Folia zabezpieczająca do lakieru samochodowego

zabezpieczenie folią samochodów katowiceCoraz częstszą formą ochrony lakieru samochodowego jest więc założenie na jego powierzchnię folii zabezpieczającej, chroniącej przed większością uszkodzeń, powstających podczas normalnego użytkowania samochodu. Niemal wszystkie renomowane warsztaty samochodowe wykonują zabezpieczenie folią samochodów Katowice, natomiast, są siedzibą jednego z najbardziej renomowanych producentów takowych folii, u którego można dostać mnóstwo wariantów przeznaczonych do różnego rodzaju samochodów. Najczęściej używanym rodzajem folii zabezpieczającej jest wariant całkowicie przezroczysty, pozwalający na zachowanie idealnego wyglądu samochodu bez zmian w intensywności koloru lakieru. Matujące folie są natomiast często wykorzystywane przez tunerów do uzyskania futurystycznego wyglądu samochodu, a jednocześnie do ochrony lakieru. Niezależnie od rodzaju, każda folia doskonale osłania lakier przed zarysowaniami powstającymi po kontakcie z pyłem, oraz przed długotrwałym kontaktem z promieniami słonecznymi.

Folia jest również całkowicie wodoszczelna i odporna na wysokie czy niskie temperatury. Konserwacja karoserii osłoniętej taką folią jest przez kierowców uważana za bardzo proste zadanie, znacznie szybsze do wykonania niż w przypadku czyszczenia i pielęgnacji samego lakieru. Oklejanie samochodów zazwyczaj nie zajmuje więcej niż dwadzieścia minut pracy w warsztacie.