Ekoskóra to wysoka jakość i troska o naturę

Skórzane ubrania, dodatki, buty, torebki od zawsze kojarzyły się z luksusem i były pożądane przez klientów ekskluzywnych sklepów. Żyjemy jednak w czasach, w których powstają odpowiedniki kolejnych, naturalnych materiałów, wobec czego naturalna skóra również coraz częściej bywa zastępowana przez jej odpowiednik – ekoskórę. 

Czy warto inwestować w ekoskórę?

metki z ekoskóryZnawcy produktów skórzanych momentalnie poczują różnicę w materiałach skórzanych i ekoskórzanych. Choć te drugie coraz bardziej upodabniają się do swoich naturalnych przodowników, to wciąż pozostają elementy, których nie da się zastąpić – struktura, zapach, giętkość materiału i wiele innych. Jednakże warto też zastanowić się nad tym, dlaczego właściwie ekoskóra powstała? Otóż projektanci skórę wykorzystywali już niemal do wszystkiego  – oprócz produkcji ubrań i butów, pojawiały się także skórzane breloki, obudowy do laptopów i telefonów, portmonetki i tym podobne gadżety. Proces wytwarzania skórzanych produktów jest szkodliwy dla środowiska ze względu na powstające w czasie jego trwania odpady. Odpowiedniki z ekoskóry podobnież umożliwiają produkcję niemal wszelkich gadżetów i produktów – istnieją już ekoskórzane teczki, aktówki, portfele, okrycia łóżek, czy też produkty będące detalami, takie jak metki z ekoskóry, wszywki lub etykiety. 

Cena jaką płacimy za wymarzone dodatki i ubrania jest niezwykle wysoka i dotyczy nas wszystkich – jest to bowiem szkodliwość dla całego środowiska. Produkty eko powstały z myślą o osobach, które nie chcą rezygnować z ulubionych materiałów, ale jednocześnie troszczą się o to, aby świat dookoła był lepszy. Warto przejrzeć oferty ekologicznych odpowiedników i obiektywnie ocenić, czy ich jakość i wygląd faktycznie odbiegają od naturalnych materiałów.