Dopasowane łóżko kontynentalne

Większość osób wybierając łóżko, największą uwagę przywiązuje do materaca, ponieważ to na nim się śpi i od niego zależy jakość snu. Co do ramy łóżka, to jest to drugorzędna sprawa. Jeżeli zależy nam na ich wyglądzie, to godne uwagi są modele kontynentalne.

Jaki rozmiar mają łóżka kontynentalne?

łóżko kontynentalne z pojemnikiem 160x200Sen jest bardzo ważny dla naszego organizmu więc trzeba zadbać o jego jakość. Najprostszym sposobem na to jest zainwestowanie w dobre łóżko, w którym będziemy się kłaść z przyjemnością. Może ono być klasyczne, składające się z ramy i materaca lub wielofunkcyjne, które można rozłożyć. Z doświadczenia wielu ludzi wynika, że lepsze są te pierwsze, bo ich powierzchnia zawsze jest jednolita. Łóżko kontynentalne z pojemnikiem 160×200 będzie idealne do sypialni, gdzie jest niewiele miejsca. W takiej sytuacji konieczne jest wykorzystanie każdego centymetra powierzchni, a pojemnik na pościel z pewnością ułatwi nam utrzymanie porządku w sypialni. Łóżko kontynentalne jest typowym modelem tapicerowanym na nóżkach, które składa się z dużej skrzyni wypełnionej bonellowymi sprężynami, na których znajduje się izolacyjna pianka. Dopiero na niej umieszczony jest właściwy materac sprężynowy, na którym się śpi. Co to wyróżnia ten model łóżka od innych, to tapicerowana zewnętrzna strona i dość wysoko umieszczony materac. Wierzchnia powierzchnia materaca znajduje się na wysokości od sześćdziesięciu do siedemdziesięciu centymetrów nad podłogą, dzięki czemu łatwo z niego wstać. Głównie przez to jest on polecany seniorom.

Nie ma jednego idealnego łóżka, które będzie każdemu odpowiadać, ponieważ każdy lubi spać w inny sposób i na odmiennym podłożu. Kontynentalne modele są bardzo wygodne i dobrze się prezentują, a przez szeroki wybór tapicerek, będą pasować do każdego pomieszczenia.