Dobre kamery do monitoringu internetowego

Podstawowy system monitoringu, jaki kupiliśmy w zestawie niedługo po otwarciu warsztatu sprawdzał się doskonale, choć z czasem zaczęliśmy poważnie zastanawiać się nad rozbudową. Zwłaszcza gdy pojawiało się dużo zamówień, i musieliśmy trzymać wiele maszyn klientów na terenie warsztatu, monitoring mógł okazać się szczególnie przydatny.

Dodatkowe kamery ip do monitoringu

kamery ip w BiałymstokuWiększa ilość kamer na szczęście nie oznaczała konieczności rozbudowywania pamięci masowej i dysków do rejestratorów, bo nasz warsztat był obsługiwany przez stację monitorowania w mieście, więc nie przejmowaliśmy się niczym więcej niż samą ilością urządzeń na miejscu, oraz wystarczająco dobrym łączem internetowym. Dlatego też, pierwszym punktem planu rozbudowy było znalezienie profesjonalnego sklepu, sprzedającego kamery ip w Białymstoku. Nasi operatorzy skierowali nas do odpowiedniego miejsca, w którym mogliśmy do woli przebierać w modelach będących w ofercie, jednocześnie szukając takiego sprzętu, który byłby kompatybliny z naszym systemem i nie wymagał jakichkolwiek usprawnień czy dodatkowych prac. Do wyboru mieliśmy wiele modeli, aczkolwiek w końcu zdecydowaliśmy się na kilka kamer obrotowych do monitorowania parkingu dla pojazdów klientów. Przede wszystkim wybraliśmy te modele ze względu na cenę.Mimo iż były droższe od normalnych, stacjonarnych kamer, to jednak miały o wiele większe pole widzenia.

Dzięki temu automatycznie spadała ilość kamer, jaka musiała być zastosowana do monitorowania danej przestrzeni. Miały one również o wiele lepszą jakość i mnóstwo przydatnych funkcji, ale przede wszystkim, były przystosowane do działania w systemie monitoringu internetowego. Ich montaż i konfiguracja były banalnie łatwe, a większością ustawień i tak zajęli się operatorzy.