Dachy dwuspadowe z przestrzenią użytkową lub wentylacyjną

Dach dwuspadowy to zdecydowanie jeden z najbardziej popularnych rodzajów dachu. Jest to dach, który posiada dwie skośne połacie dachu. Sama konstrukcja takiego dachu nie jest trudna w wykonaniu. Firmy budowlane mogą zbudować taki dach w krótkim czasie (czas wykonania zależy jest od powierzchni dachu oraz rodzaju użytego materiału).

Łatwe w konstrukcji i konserwacji dachy dwuspadowe

dachy dwuspadowe z GarwolinaDach dwuspadowy można pokryć papą (starsze rozwiązanie, od którego obecnie się odchodzi) lub blachodachówką. Połacie dachu dwuspadowego mogą równie dobrze tworzyć poddasze użytkowe. Może być to poddasze zaaranżowane zarówno jako strych (ale jest to marnowanie przestrzeni) lub częściej jako pokoje, garderoby i inne pomieszczenia. Jeśli poddasze będzie użytkowane, to trzeba pamiętać o wykonaniu szczeliny wentylacyjnej między pokryciem dachu a zastosowaną izolacją. Jeśli chodzi o dachy dwuspadowe z Garwolina, najczęściej stosowana jest izolacja pianką poliuretanową. Pianka PUR jest nie tylko doskonała izolacją termiczną i akustyczną, ale jest też materiałem bezpiecznym dla środowiska, który nie gromadzi wilgoci, nie przyciąga gryzoni, owadów, nie odpowiada za przenoszenie ognia, bo ogień gaśnie na piance. Jeśli poddasze jest nieużytkowane, nie trzeba ocieplać dodatkowo dachu. Takie poddasze jest już przestrzenią wentylacyjną, bo tam gromadzi się powietrze, które izoluje budynek od góry.

Oczywiście można dodatkowo wykonać specjalną izolację wełną mineralną, styropianem czy właśnie pianką poliuretanową, ale jest to niepotrzebne wydawanie pieniędzy, bo taka pusta przestrzeń też jest dobra formą izolacji w domach jednorodzinnych i nie tylko. Wbrew pozorom dach dwuspadowy to ten rodzaj dachu, który bardzo łatwo zbudować. Jest on znacznie łatwiejszy w budowie niż np. dach jednospadowy, który posiada duży kąt nachylenia.